Ozdoby cukiernicze

Wpisy

 • piątek, 18 kwietnia 2014
  • Dekoracja wypieków – oryginalny pomysł na upiększenie najróżniejszych uroczystości

   Torty i ciasta – te dwa lubiane i słodkie elementy, są naprawdę nierzadko spotykane na polskich stołach. Cieszymy się opinią łasuchów, nie powinno zatem to dziwić. Po prostu, jest to taki element życia rodzinnego czy nawet spotkań w znajomym gronie – przy kawie czy herbatce, fajnie jest przegryźć sobie jakieś słodkości. Tak jak w wielu innych sferach życiowych, tak i tu możemy zaobserwować tendencję do upiększania. O co chodzi? Sam element dekorowania wypieków, to obecnie nie tylko lukrowe szlaczki. To naprawdę o wiele więcej, można powiedzieć nawet – finezyjna sztuka w cukiernictwie. Nie sposób więc dziwić się temu, że ludzie chętnie chcą sięgać po dekorowane wyroby, na dodatek zaś – próbują je tworzyć na własną rękę.

   Mamy rozmaite ważniejsze uroczystości – okres świąt, urodziny, chrzciny, w których właśnie te dekorowane, słodkie cacka, będą mogły zdać egzamin w stopniu idealnym. W końcu wyjątkowa oprawa uroczystości, może wymagać również wyjątkowych słodkości. W jakich miejscach poszukiwać inspiracji do takich poczynań?

   Na miejscu pierwszym, bez cienia wątpliwości warto powiedzieć o internecie. To po prostu absolutna kopalnia stron, z których będziemy mogli garściami czerpać najróżniejszego rodzaju pomysły, podpatrywać i uczyć się nowych technik we władaniu dekoracyjnymi narzędziami. Istotny bez dwóch zdań jest fakt, że dekoracje zrobić możemy także z różnych słodkich substancji, które będą stanowiły znakomite dopełnienie całego wypieku.

   Poza tym, jeśli sami nie mamy kulinarnego zacięcia, będziemy mogli spokojnie liczyć na fachowców. Wszak piekarni i cukierni, mamy na naszym rynku mnóstwo, a w większości z nich, spotkamy prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Będzie się to przekładać na sytuację, że z pewnością dobierzemy dla siebie idealnie dopasowane rozwiązanie. Ot, choćby takie wypieki na zamówienie. Mamy przecież wpływ nie tylko na to, jaki smak powinno mieć dane ciasto lub tort. Istnieje również cały szereg czynników, które są związane bezpośrednio z okazją. Tak więc torty chrzcinowe czy komunijne, będą raczej utrzymane w białej kolorystyce. Urodzinowe – już tutaj będziemy mogli „szaleć”, bo tak naprawdę będzie ograniczała nas tylko zasobność portfela, no i liczba zaproszonych gości. Wiadomo, że przy większych imprezach trzeba będzie się postarać o więcej ciasta. Każdy przecież będzie miał ochotę zjeść chociaż kawałek takiego słodkiego arcydzieła.

   W zasadzie identycznie, jak zadbanie o skomponowany dobrze wystrój przestrzeni uroczystości znajdzie bezpośrednie przełożenie na nadanie jej wyjątkowej oprawy, tak również i wszelkiego typu potrawy, wliczając również słodsze, możemy nieco uświetnić jak dodamy np: opłatki na torty. Efekt na końcowym etapie może być taki, że zyskamy możliwość, by wziąć udział w naprawdę w każdym calu perfekcyjnie zorganizowanej całości, uwolnionej od ocierających się o kicz rozwiązań, nakierowanych zaś raczej na to, by w rzeczywistym stopniu zaakcentować wyjątkowy wymiar zdarzeń, które mają unikalną wartość.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mirekgarek
   Czas publikacji:
   piątek, 18 kwietnia 2014 19:31
  • Przeróżne torty, babeczki i ciasta – świetny, modny patent na biznesowy sukces

   W polskiej kuchni niemal zawsze pełno było rozmaitych słodkości. Najróżniejsze ciasteczka i ciasta, będące wręcz tradycją, stanowiły istotny element kuchennej kultury w naszym kraju. Co tu dużo mówić, Polacy naprawdę kochają słodycze, to natomiast może pozwolić ich twórcom, testować coraz to nowsze możliwości, gdy spojrzeć na proces zaspakajania ich podniebień czy gustów.
   W generalnym ujęciu, dzisiejszy rynek wyrobów cukierniczych, to mnóstwo furtek do wyboru, z kolei tradycyjne ciasta czy inne, klasyczne wypieki, musiały się podzielić przestrzenią na rynku z nowymi, bardziej nowocześnie wytwarzanymi wariantami wyrobów typu cukierniczego, po które coraz to bardziej chętnie będą mogli sięgać odbiorcy na terytorium naszego kraju.   Może brać się to w sumie z paru różnorodnych kwestii. Nie bez znaczenia z pewnością jest udział internetu, który czyni popularniejszą modę na słodkie eksperymentowanie w stopniu nie mniejszym, niż programy telewizyjne. Wiemy to przecież świetnie, temat ten w ostatnich latach, pozyskał sobie naprawdę gigantyczną rzeszę sympatyków. Spójrzmy choćby na strony w formie b logów – całe mnóstwo osób zaczynało od pisania o wypiekach, a teraz? To najzwyczajniej regularny, pełen słodyczy, ale i tak opłacalny i korzystny biznes.

   Samo postrzeganie tortów i innej kategorii ciast, również uległo zmianie. Mamy w tym momencie na rynku naprawdę ogrom firm, które mogą zaproponować kreowanie przybierających fantastyczne formy wypieków. Poza tym, nie chodzi już jedynie o torty z jadalnymi motywami graficznymi. Nie nie, w chwili obecnej mamy do czynienia z jeszcze ciekawszym i bardziej różnorodnym trendem, kierowanym głównie do najmłodszych, tutaj jednak i tak rodzice będą decydować o wyborze finalnego wariantu. A wypada przyznać, że będą miały niemałą zagwozdkę, ponieważ repertuar słodkich propozycji, które oferuje rynek, jest doprawdy rozbudowany i kuszący. Zważając na powyższe, nie powinniśmy się nastawiać na to, że szybko zapadnie ostateczna decyzja.

   Bądź co bądź, w Polsce działa coraz więcej firm, które mogą proponować tak zwane wypieki okolicznościowe. Nazwa, w gruncie rzeczy znana od lat, zmianie uległa jednak forma i to jest niezwykle istotne. Nawet nie ma cienia wątpliwości odnośnie faktu, że trend, w którym będziemy mogli zaproponować klientom „dedykowane” torty. Z graficznymi motywami, najrozmaitszego typu elementami, które mają formę ozdobną, możemy wcelować w ich gusta w stuprocentowym stopniu.
   Mamy w związku z tym do wyboru – różnych bohaterów z kreskówek, ciasta i torty w kształcie rozmaitego rodzaju samochodów, motorów. Na dodatek jeszcze mamy mnóstwo innego typu wariantów, nawiązujących formą do pasji, przedmiotów zainteresowania i gustów osoby, dla którejwykonany zostaje taki wyrób cukierniczy.   Wśród bardzo modnych, biznesowych aktywności związanych z cukierniczą branżą, koniecznie trzeba jeszcze powiedzieć o jednym fenomenie – cupcakes. To prawdziwa rewolucja, a samych miejsc, które będą serwowały te oryginalne babeczki, przybywa w większych ośrodkach miejskich lawinowo. W samej Warszawie, funkcjonuje ok. 20 takich punktów, w Trójmieście – połowa tej puli. Na czym bazuje fenomen tych babeczek?
   Co najważniejsze, chodzi o ich unikalność pod kątem wyglądu, ale też mnogość rozmiarów, smaków i innych czynników, które będą składały się na zainteresowanie odbiorców tych wypieków. Taki cupcake, to pomysł idealny na wręczenie prezentu, poza tym również na to, by zrobić komuś wyjątkową, działającą doskonale niespodziankę. Popularność miejsc, w których prowadzi się ich sprzedaż, absolutnie nie słabnie, a można nawet rzec śmiało, że babeczki te stały się bardzo ważnym trendem w branży cukierniczej na naszym rynku. Coraz więcej firm proponuje cupcakes, które są też przedmiotem uwielbienia blogerek lifestylowych w Polsce.

   Jedno nie ulega wątpliwości, tak na gruncie biznesowym, jak i na gruncie zwykłego-ludzkiego smakowania, mamy masę opcji do swojego wyboru, dla zaspokojenia swej ciekawości i potrzeb „łasuchów”. Nie powinno zatem nikogo zadziwiać, że nawet w dobie lansowania mody na zdrowe żywienie i bycie totalnie „fit”, nie brakuje amatorów tych słodkich maleństw. Co więcej, przez to że wyglądają one tak ciekawie, często nie są traktowane w kategoriach poważnego przewinienia, u osób odchudzających się. W końcu, jeśli taki łakoć jest mały, a do tego obłędnie wygląda, to jak można mówić w ogóle o jakimkolwiek poczuciu winy gdy go zjemy? No właśnie, niezbyt to możliwe. W każdym razie, istotne jest to, abyśmy zachowali umiar we wszystkim. Wówczas bowiem, będziemy w stanie rozkoszować się dobrą linią, dobrym zdrowiem, a także – bez restrykcji i później nękających nas wyrzutów sumienia – także dobrymi babeczkami i ciastami.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mirekgarek
   Czas publikacji:
   piątek, 18 kwietnia 2014 19:30